Adaptační kurz pro nově přijaté děti

Proběhne ve dnech 28.8., 29.8. a 30.8. 2024 vždy od 9:00 - 11:00 hod.

Program: společně

- Beseda na téma: poprvé v MŠ, co čeká rodiče - svěřují dítě cizím lidem, zvládne to moje dítě. Co prožívá dítě-jak může reagovat, jaks dítětem doma mluvit, jak ho připravit na to, že bude samo bez rodičů.

- Ranní loučení v MŠ –rozloučit, neprotahovat loučení, 3x se nevracet, neustupovat dítěti a jeho hereckým výkonům(tak já si ho dneska radši nechám doma), neslibovat nesplnitelné!! vyzvednu si tě po obědě a pak rodič nepřijde.

+ další co vy považujete za důležité, aby rodič věděl. Individuálně

- seznámení dětí a rodičů s prostorami MŠ, seznámení s třídní učitelkou, se svou značkou a skříňkou v šatnách

- doplnění potřebné dokumentace (aktualizace údajů - tel. čísla, adres), vyplnění zmocnění k odvádění dítěte, souhlas s fotografováním apod.

- rozhovor s rodičem-co by měla učitelka vědět o mém dítěti - co nejí, rituály dítěte, oblíbená hračka - téma k povídání, zdravotní omezení apod., rodinná situace-sourozenci, střídavá péče….

o nás

Jsme Mateřská škola Komenského sídlící v České Kamenici. Učíme děti poznávat svět pomocí her a aktivit plně v souladu s přírodou.

MŠ se nachází v těsné blízkosti centra města a zároveň v blízkosti lesa.

rychlá navigace